Piknik sportowy

SCENARIUSZ PIKNIKU RODZINNEGO „SPORTOWA POLITECHNIKA”

2.06.2019 r.

 

SCENA GŁÓWNA:

12.00-12.15 Oficjalne otwarcie Pikniku przez JM Rektora, przemówienia zaproszonych gości – m.in. Prezydenta Częstochowy

12.15 – 12.30 Konferansjer – sprawy organizacyjne, zaproszenie na biegi, wystawę, animacje dla dzieci

12.30-13.00 Występ zespołu muzycznego

13.00 – 13.15 Rozdanie nagród dla dzieci za zwycięstwo w biegu

13.15-13.30 Quiz z wiedzy ogólnobudowlanej dla dzieci i dorosłych

13.30 – 13.45 Czy jesteś eko? – ekologiczny konkurs

13.45 – 14.00 Zabawy z elektromagnetyzmem

14.00 – 14.20 Występ zespołu muzycznego

14.20-14.35 Biblioteka Główna - konkurs krzyżówek o tematyce bibliotecznej „Z Biblioteką za pan brat"

14.35 – 15.0 Fizyka? Ależ to proste! – eksperymenty naukowe
Najgłośniejszy krzyk - konkurs

15.00 - 15.15 Wręczenie nagród zwycięzcom za bieg główny

15.15 – 15.45 Występ zespołu muzycznego

15.45-16.15 Zumba

16.15 – 16.30 Na dyżurze ratownika – pokaz pierwszej pomocy

16.30-16.45 „Nie od razu Kraków zbudowano” – z realizacji konstrukcji budowlanych

16.45 – 17.00 Pokaz karate (Zbyszek Rychlewski)

17.00 – 17.15 Biblioteka Główna - Konkurs sprawnościowy „Z książką na głowie"

17.15 - 17.45 Nie bój się fizyki – eksperymenty z ciekłym azotem

17.45 Zakończenie Pikniku, podziękowania

 

STANOWISKO SWFiS:

11.00-12.00 Wydawanie pakietów startowych do biegów dzieci ( 50 m ,100 m )

11.00-13.15 Wydawanie pakietów startowych : zawody główne ,weryfikacja uczestników, wydawanie numerów startowych i chipów do zawodów głównych

STADION:

12.30 - 12.35 Bieg dzieci na dystansie 50 m. Kategoria wiekowa 4-6 lat

12.35 - 12.45 Bieg na dystansie 100 m . Kategoria wiekowa 7-9 lat

14.00 - 14.30 Zawody główne – marsz Nordic Walking kobiet –bieg dziecka –bieg mężczyzny

 

STOISKA WYDZIAŁOWE:

14.00 – 18.00 Quiz wiedzy o elektryczności; Sprawnościowy konkurs z elektromagnetyzmu (Wydział Elektryczny)

12.00 – 18.00 Balonowe zadania; Kącik dla dzieci; Projektowanie opakowań przemysłowych; Badanie składu ciała; Anatomiczny model człowieka; Quizy i zagadki logiczne
(Wydział Zarządzania)

12.00 – 18.00 Architekt na placu budowy – budowanie domów na mini placu budowy, zdjęcia w stroju budowlańca
(Wydział Budownictwa)

12.00 – 18.00 Królowa nauk – gry, łamigłówki i zabawy matematyczne

Ale jazda! – przejażdżka pneumomobilem

Druk 3D – pokaz druku przestrzennego

(Wydział Inżynierii Mechanicznej i Informatyki)

12.00 – 18.00 Fizyka lekka, łatwa i przyjemna - pokazy doświadczeń fizycznych

Laboratorium małego chemika
(Wydział Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów)

12.00 – 18.00 Kolorowa chemia – efekty wizualne w doświadczeniach chemicznych; Pokaz kotła energetycznego; Silnik Stirlinga; Samochód wodorowy; Konkurs wiedzy o biomasie
(Wydział Infrastruktury i Środowiska)