Siemens - Certyfikowany Partner Edukacyjny

Wydział Inżynierii Mechanicznej i Informatyki jest Certyfikowanym Partnerem Edukacyjnym w zakresie obsługi i programowania obrabiarek sterowanych numerycznie z układem sterowania SIEMENS Sinumerik. Obecnie baza dydaktyczna Katedry Technologii i Automatyzacji wyposażona jest w tokarkę sterowana numerycznie firmy DMG-MORI CLX350 V4 ze sterowaniem Sinumerik 840D sl. Pracownia komputerowa wyposażona jest w tożsame oprogramowanie Sinumerik Operate 4.7, studenci WIMiI mają możliwość przygotowania technologii obróbki w pracowni komputerowej oraz realizacji – obróbki swojego projektu na maszynie sterowanej numerycznie.

Niebawem na WIMiI zostanie zainstalowana nowa 5-cio osiowa frezarka firmy DMG-MORI, CMX 50U wraz z wyposażeniem technologicznym i narzędziowym. W pracowni komputerowej zostanie uruchomiona najnowsza wersja systemu CAM – Edge Cam wraz z zaprojektowanym postprocesorem specjalnie do naszej obrabiarki. Studenci zyskają możliwość nauki praktycznej w obszarze obróbki frezarskiej 5-cio osiowej. Frezarka ponadto także będzie wspomagana poprzez programowanie w systemie Sinumerik 840D sl.

Studenci WIMiI będą mieli możliwość uzyskania certyfikatów z zakresu programowania i obsługi tokarki i frezarki z systemem sterowania Sinumerik.

Program Studiów Podyplomowych prowadzonych w KTiA – Programowanie Obrabiarek Sterowanych Numerycznie