Nowa frezarka CNC na WIMiI

W ostatnich tygodniach na WIMiI została zainstalowana nowa 5-cio osiowa frezarka firmy DMG-MORI, CMX 50U z układem sterowania SInumerik 840d sl.

Obrabiarka wyposażona jest w nowoczesne oprzyrządowanie narzędziowe firmy GARANT.

Zakupiona obrabiarka otworzy szereg nowych możliwości w zakresie dydaktyczno – szkoleniowym. Wydział Inżynierii Mechanicznej i Informatyki jest partnerem szkoleniowym SIEMENS w zakresie obsługi i programowania obrabiarek. Studenci WIMiI będą mieli możliwość uzyskania certyfikatów z zakresu programowania i obsługi tokarki i frezarki z systemem sterowania Sinumerik.

Studia Podyplomowe z zakresu programowania i obsługi maszyn sterowanych numerycznie prowadzone w KTiA zyskają nową odsłonę programową co znacząco podniesie kompetencje i konkurencyjność naszych absolwentów na rynku pracy.

W pracowni komputerowej uruchomiono najnowsza wersja systemu CAM – Edge Cam 2021 wraz z zaprojektowanym postprocesorem specjalnie do naszej obrabiarki.  Studenci zyskają możliwość nauki praktycznej w obszarze obróbki frezarskiej 5-cio osiowej. Frezarka ponadto także będzie wspomagana poprzez programowanie w systemie Sinumerik 840D sl.

Program Studiów Podyplomowych prowadzonych w KTiA – Programowanie Obrabiarek Sterowanych Numerycznie  znacząco rozwinie swoją ofertę dydaktyczną.