Rozpoczęliśmy współpracę z CKM Włókniarz

Niezwykle miło nam poinformować, że Wydział Inżynierii Mechanicznej i Informatyki Politechniki Częstochowskiej podjął współpracę z Częstochowskim Klubem Motocyklowym Włókniarz. Jest to bardzo dobra wiadomość zarówno dla środowiska akademickiego oraz częstochowskiego środowiska żużlowego.

CKM Włókniarz Częstochowa to jeden z najstarszych i najbardziej utytułowanych klubów żużlowych w Polsce. W tym roku obchodzi jubileusz 70-lecia istnienia. Przez ten okres wywalczył wiele sukcesów z czterema tytułami Drużynowego Mistrza Polski na czele. Po raz ostatni częstochowski klub rozgrywki ligowe wygrał w 2003 roku. Przez 7 dekad funkcjonowania żużla w Częstochowie sport ten stał się wiodącą dyscypliną w naszym mieście. Każde zawody rozgrywane na stadionie przy ulicy Olsztyńskiej w Częstochowie przyciągają bowiem na trybuny tysiące spragnionych emocji kibiców.

Celem współpracy będzie przede wszystkim podejmowanie wspólnych inicjatyw, mających na celu wzajemną promocję Wydziału oraz sportu żużlowego na wszelkich rodzaju imprezach organizowanych przez współpracujące podmioty. Dodatkowo  możliwe będzie przeprowadzenie prac rozwojowych odnośnie do udoskonalenia klubowego parku maszynowego. Warto w tym miejscu wspomnieć, iż CKM Włókniarz będzie mógł korzystać z pomocy pracowników naukowo dydaktycznych i najnowszych rozwiązań technologicznych dostępnych na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Informatyki Politechniki Częstochowskiej.

.

Wierzymy, że nawiązana współpraca przyniesie wiele korzyści dla każdej ze stron.

Artykuł na http://wlokniarz.com